« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST ZA RODITELJE: Upis u prvi razred osnovne škole
Autor: Ana Malovan, 4. 2. 2022.

OBAVIJEST ZA RODITELJE/STARATELJE

Prijava djece za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2022./2023. provodit će se u razdoblju od 7. do 17. veljače 2022. elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis.  Poveznica PRIJAVA za predupis će biti aktivna u razdoblju od 7. do 17. veljače 2022. godine.

OBRAZAC PRIJAVE ZA PREDUPIS

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine,

• djeca kojima je za šk.god. 2021./2022. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

• iznimno, u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2016. godine do 31. prosinca 2016. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Dokumentacija potrebna za upis: OIB, potvrda o pohađanju programa predškole, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), a u slučaju da roditelj iste nema, škola će ih pribaviti elektroničkim putem.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog  odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ. UPISNO PODRUČJE ŠKOLE

Upisno područje Osnovne škole Petra Kružića Klis: Klis, Klis-Kosa, Konjsko, Prugovo, Dugobabe, Vučevica , Korušca, Broćanac

Matična škola u Klisu -  za učenike I. - VIII. razreda Klis i učenike od IV. - VIII. razreda Prugovo, Konjsko, Broćanac,Dugobabe, Vučevica i Korušca, te učenike V. - VIII. razreda Klis-Kosa

Područna škola Klis-Kosa  -  za učenike I. - IV. razreda Klis-Kosa

Područna škola Konjsko - za učenike I. - III. razreda Konjsko

Područna škola Prugovo - za učenike I. - III. razreda Prugovo,Dugobabe,Vučevica, Korušca i Broćanac

Na temelju pristiglih i obrađenih prijava, Upravni odjel će utvrditi popis djece školskih obveznika i dostaviti ga stručnim povjerenstvima u osnovnim školama do 1.3.2022.god.

Roditelj/staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 3. do 10. ožujka 2022.godine radi dogovora o terminu pregleda djeteta.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31.ožujka do 15. lipnja 2022.godine.  Raspored pregleda za našu školu objavit ćemo na mrežnoj stranici škole.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom, roditelji odnosno staratelji su dužni do 30.svibnja 2022.godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1.veljače do 15.travnja 2022. kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

Za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, roditelj/staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu, odnosno ispostavama na OBRASCU 6 najkasnije do 31.ožujka 2022. godine

Za dijete kojemu je rješenjem odgođen upis u šk.g. 2021./2022. radi težih oštećenja zdravlja ili ima višestruke teškoće, roditelj/staratelj treba zatražiti privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole, odnosno podnijeti zahtjev na OBRASCU 6  uz dostavu medicinske dokumentacije.

Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole i privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole upućuje se na adresu:

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u Splitsko-dalmatinskoj županiji

Ispostava SOLIN

Zvonimirova 81

21210 SOLIN

i/ili e-mailomprosvjeta-kultura-sport@dalmacija.hr

Za odgodu upisa za šk.god 2022./2023. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u online prijavi  označiti: „najava za odgodu upisa“

Ukoliko je roditelju potrebna pomoć vezano za elektronsku prijavu za predupis, molimo da se obratite pedagoginji u školi.

Više o upisima djece u prvi razred osnovne škole u SDŽ:

Obavijest o upisu djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije u školskoj godini 2022./2023.

Plan upisa Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u SDŽ