Obavijest za učenike i roditelje
Autor: Ana Malovan, 31. 3. 2020.

Dragi učenici,

u ovoj situaciji svi se moramo pridržavati pravila koja nam pomažu da zaštitimo svoje zdravlje i zdravlje drugih.

Slušajte upute radi čuvanja zdravlja. Ostanite doma i strpite se kao što to radimo svi sada. Proći će i ova situacija pa će biti vremena da i fizički budete blizu svojih prijatelja. Iako trebamo biti fizički udaljeni jedni od drugih, sa svojim prijateljima ostanite povezani, nastavite razgovarati i družiti se, putem telefona, mobitela, online, pismom. Naravno, pri tome pazite na svoju sigurnost i o svojim druženjima obavezno upoznajte svoje roditelje. U svojim komunikacijama budite pristojni, vodite računa da svojom komunikacijom ne povrijedite druge.

Zajedno s roditeljima napravite svoj dnevni raspored u kojem će biti vrijeme za virtualnu nastavu, izvršavanje školskih obaveza, ali i vrijeme za aktivnosti koje volite.

Ostanite doma i čuvajte svoje zdravlje i zdravlje drugih.

Srdačan pozdrav, vaša pedagoginja i defektologinja.

Savjetovalište za djecu i mlade i korona virus

Savjetovalište za djecu i mlade Službe za mentalno zdravlje NZJZ-SDŽ i dalje ostaje dostupno djeci i mladima kao i njihovim roditeljima i u novo nastalim okolnostima kroz  intervencije na daljinu:

1. E-savjetovalište:  Pitaj! Ne skitaj?         http://www.esavjetovaliste.com/

2. Aplikacija za mentalno zdravlje NZJZ-SDŽ

3. Telefonsko savjetovanje: 021 599 696 ; 021 566 215

Dragi roditelji,

ova iznenadna, ali prolazna situacija i  promjena svakodnevnice na koju smo navikli može uzburkati naše  i djetetove misli i osjećaje te izazvati pojačani osjećaj straha i zabrinutosti. Razgovarajte o tome s djecom. Razgovor i informacije prilagodite dobi djeteta i njegovoj individualnosti.

Kako razgovarati s djetetom o pandemiji novog koronavirusa (COVID-19), Unicef

Kako objasniti koronavirus mlađoj djeci.

Tim za krizne intervencije Društva za psihološku pomoć objavio je letak  za učenike  i  letak roditelje koji na sažet način prikazuju kako prepoznati, razumjeti i djelovati na stres kod djece uzrokovan teškim događajem.

Hrvatska psihološka komora u suradnji s Hrvatskim psihološkim društvom i psihološkim društvima pojedinih županija otvorilo je telefonske linije za pružanje psihološkog savjetovanja uslijed epidemije koronavirusa (COVID-19).

Psihološku pomoć građani Splitsko-dalmatinske županije mogu zatražiti na broj 091/ 515 74 04 od 00 do 24 sata, svakog dana u tjednu.

Slikovnica   "Što da radim kad se bojim?"   pokazuje kako se djeca mogu nositi sa strahom.

Važne informacije vezane za novonastalu situaciju pročitajte na link NZJZ SDŽ.

Informacije o koronavirusu pročitajte na Službenoj stranici Vlade za pravodobne i točne informacije o koronavirusu https://www.koronavirus.hr/mitovi-i-istine-o-koronavirusu/60

Naš način komunikacije sada je drugačiji, nismo u školi ni fizički blizu, ali mi smo i dalje tu i možete nas kontaktirati.

Naš kontakt je

Ivana Rađa, pedagog          ivana.rada@skole.hr